tydzień życzliwości sąsiedzkiej

 

 

 

 

 

 

Realizacja

Listopad - Grudzień 2019

Dzielnica Wola, Warszawa

 

Koordynacja

Agnieszka Pędzich

 

Fotografie:

Maciej Ratuszny

 

Projekt finansowany przez

m.st. Warszawa

Wolę Życzliwość

DZIAŁANIA
WOLĘ ŻYCZLIWOŚĆ to akcja społeczna realizowana we współpracy z Miejscami Aktywności Lokalnej na Woli. Pomysł był zainspirowany Dniem Życzliwości, który przypada na 21 listopada. W dniach od poniedziałku do środy (18-20.11) nasi przedstawiciele przez ok. 3 godziny stali przy zaaranżowanych w pobliżu 2 wolskich MALi stoiskach, zapraszając przechodniów na ciepłą herbatę i rozmawiając z nimi o życzliwości:

Czym jest dla Pana/i życzliwość?
Co nam w życiu codziennym przeszkadza być życzliwym dla innych?
Co by nam pomogło?

Dodatkowo na stoiskach umieszczone zostały skrzynki - GENERATORY ŻYCZLIWOŚCI - do których mieszkańcy mogli wrzucać odpowiedzi na kartkach. Przez cały tydzień, od czwartku 14.11 skrzynki "dyżurowały" we wszystkich wolskich Miejscach Aktywności Lokalnej.
AKCJA "WOLĘ ŻYCZLIWOŚĆ"
W ramach promowania postawy życzliwości wręczaliśmy mieszkańcom przypinki do ubrań z logo akcji: Wolę życzliwość. Identyfikacja z tą postawą, poprzez przypięcie takiego znaczka i pokazanie innym, że wybieram życzliwość, z jednej strony wzmacnia tę postawę u osoby, która ją w ten sposób manifestuje, a z drugiej działa zapraszająco wobec tych, którzy to widzą - jak uśmiech, na który można odpowiedzieć uśmiechem, dzięki czemu postawa rzeczywiście się materializuje w świecie zewnętrznym.
PRZYPINKI PROMUJĄCE AKCJĘ I POSTAWĘ "WOLĘ ŻYCZLIWOŚĆ"