Joanna

Tabaka

 

 

Założycielka blogów Widok na Widownię i Zielona Instytucja Kultury, koordynatorka projektów 

Małgosia

Załuska

 

 

Projektantka produktu, koordynatorka projektów 

tworzymy opracowania wizualne

wspieramy działania oddolne

 

tworzymy wydarzenia kulturalne

 

realizujemy projekty badawcze

 

projektujemy usługi społeczne

 

 

prowadzimy

warsztaty

i szkolenia 

 

jak działamy

wychowanie

estetyczne

 

 

Ważne są dla nas procesy edukacyjne, których efektem jest ukształtowanie pewnego poziomu kultury estetycznej. Wyraża się to w dążeniu do rozwijania wrażliwości jednostki na wartości estetyczne tkwiące w sztuce i naturze, wyrobienie smaku estetycznego, przejawiającego się w tendencji do otaczania się pięknem oraz do wyrażania piękna we własnej działalności artystycznej. Uwrażliwiając społeczeństwo na wartości estetyczne mamy na celu przygotowanie człowieka do odbioru piękna otaczającej nas przestrzeni. Nie tylko architekci bowiem wpływaj na jej wygląd, odpowiednia edukacja może zachować najcenniejsze wartości naszych miast i wsi i uchronić je przed brakiem wiedzy i poczucia estetyki.

projektowanie

innowacji

 

 

Nasze projektowo-badawcze doświadczenia i zainteresowania wykorzystujemy w naszych działaniach. Staramy się wprowadzać narzędzia związane z Service Design czy metodologię Design Thinking  do naszych projektów, aby tworzyć potrzebne społeczne usługi i rozwijać procesy, które obserwujemy na co dzień w mieście. 

wsparcie

społeczności

lokalnych 

 

 

Fascynują nas oddolne ruchy społeczne i z dużym zaciekawieniem obserwujemy jak funkcjonują społeczności lokalne, jak działają, jak tworzą swoje miejsca wspólne. Staramy się wspierać dobre praktyki działań lokalnych, rozwijać i wzmacniać więzi sąsiedzkie. 

rozwój

kreatywności 

 

 

Kreatywność i twórcze myślenie to jedne z najbardziej pożądanych cech dzisiejszych czasów. Człowiek kreatywny to człowiek myślący do przodu - wyróżniający się i wychodzący poza schemat. Rozwijanie kreatywności to także uczenie otwartości, tolerancji i kwestionowania utartych stwierdzeń. Wspomagając ten proces chcemy wspierać osoby ciekawe, pracować nad ich pomysłami i wspólnie wypracowywać nowe nieszablonowe działania.

Martyna

Cziszewska-Klejnowska

 

Prezeska i założycielka fundacji, projektantka usług, koordynatorka projektów 

nasze 
cele

zespół

działaniu

 

Rozwijamy teorię by nasze praktyki były skuteczne i pozytywnie rozwiązywały znalezione problemy. Mówimy, piszemy, ale przede wszystkim DZIAŁAMY.

w

 

Każdy pomysł rozwijamy OD ŚRODKA, wnikamy, zagłębiamy i rozwijamy, by efekty działań były jak najlepsze. Nie stoimy z boku obojętni, włączamy się by coś zmienić. Działamy tu i teraz, lokalnie i globalnie.

grupa

 

Nasze indywidualne umiejętności, doświadczenia i pomysły łączymy we WSPÓLNE działania. Pracujemy w GRUPIE, rozwijając siebie, czerpiąc i dając, a dzięki temu WSPÓŁTWORZYMY nasze codzienne przestrzenie aktywności. 

Fundacja Kulturotwórcza GRUPA W DZIAŁANIU powstała po to, by wspólnie wspierać i realizować twórcze inicjatywy kulturalno-społeczne.

O nas

Adres do korespondencji:

 

ul. Fabryczna 2/168

00-446 Warszawa

 

KRS: 0000675655

NIP: 9512436774

 

 

E-mail:

 

fundacja@grupawdzialaniu.pl

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Napisz do nas

Fundacja Kulturotwórcza Grupa W Działaniu