Adres do korespondencji:
ul. Fabryczna 2/168
00-446 Warszawa
KRS: 0000675655
NIP: 9512436774
E-mail:
fundacja@grupawdzialaniu.pl
Fundacja Kulturotwórcza GRUPA W DZIAŁANIU powstała po to, by wspólnie wspierać i realizować twórcze inicjatywy kulturalno-społeczne.
Nasze indywidualne umiejętności, doświadczenia i pomysły łączymy we WSPÓLNE działania. Pracujemy w GRUPIE, rozwijając siebie, czerpiąc i dając, a dzięki temu WSPÓŁTWORZYMY nasze codzienne przestrzenie aktywności.
Każdy pomysł rozwijamy OD ŚRODKA, wnikamy, zagłębiamy i rozwijamy, by efekty działań były jak najlepsze. Nie stoimy z boku obojętni, włączamy się by coś zmienić. Działamy tu i teraz, lokalnie i globalnie.
Rozwijamy teorię by nasze praktyki były skuteczne i pozytywnie rozwiązywały znalezione problemy. Mówimy, piszemy, ale przede wszystkim DZIAŁAMY.
Prezeska i założycielka fundacji, projektantka usług, koordynatorka projektów
rozwój
kreatywności
Kreatywność i twórcze myślenie to jedne z najbardziej pożądanych cech dzisiejszych czasów. Człowiek kreatywny to człowiek myślący do przodu - wyróżniający się i wychodzący poza schemat. Rozwijanie kreatywności to także uczenie otwartości, tolerancji i kwestionowania utartych stwierdzeń. Wspomagając ten proces chcemy wspierać osoby ciekawe, pracować nad ich pomysłami i wspólnie wypracowywać nowe nieszablonowe działania.
wsparcie
społeczności
lokalnych
Fascynują nas oddolne ruchy społeczne i z dużym zaciekawieniem obserwujemy jak funkcjonują społeczności lokalne, jak działają, jak tworzą swoje miejsca wspólne. Staramy się wspierać dobre praktyki działań lokalnych, rozwijać i wzmacniać więzi sąsiedzkie.
projektowanie
innowacji
Nasze projektowo-badawcze doświadczenia i zainteresowania wykorzystujemy w naszych działaniach. Staramy się wprowadzać narzędzia związane z Service Design czy metodologię Design Thinking do naszych projektów, aby tworzyć potrzebne społeczne usługi i rozwijać procesy, które obserwujemy na co dzień w mieście.
Ważne są dla nas procesy edukacyjne, których efektem jest ukształtowanie pewnego poziomu kultury estetycznej. Wyraża się to w dążeniu do rozwijania wrażliwości jednostki na wartości estetyczne tkwiące w sztuce i naturze, wyrobienie smaku estetycznego, przejawiającego się w tendencji do otaczania się pięknem oraz do wyrażania piękna we własnej działalności artystycznej. Uwrażliwiając społeczeństwo na wartości estetyczne mamy na celu przygotowanie człowieka do odbioru piękna otaczającej nas przestrzeni. Nie tylko architekci bowiem wpływaj na jej wygląd, odpowiednia edukacja może zachować najcenniejsze wartości naszych miast i wsi i uchronić je przed brakiem wiedzy i poczucia estetyki.
projektujemy usługi społeczne
Projektantka produktu, koordynatorka projektów
Założycielka blogów Widok na Widownię i Zielona Instytucja Kultury, koordynatorka projektów