W pierwszej kolejności dzieci poznały artystów Pragi Północ - odwiedzając ich pracownie mieli okazję na żywo zobaczyć miejsce pracy artysty, warsztat i tworzone dzieła. Przy okazji spotkań z artystami, będą mogły zapytać o ich codzienne inspiracje czy trudności.
Kolejnym krokiem w pracy z dziećmi będzie dostrzeżenie wartości krajobrazu miejskiego, czyli przestrzeni i miejsc, które uczestnicy codziennie mijają, gdzie spędzają czas, w których znajdują się ich domy i szkoła. Zmapowane wartości, ciekawe obiekty, miejsca i sytuacje stworzą mapę inspiracji na podstawie której młodzi artyści stworzą własne prace plastyczne. Efekty działań zostały przedstawione na wspólnej wystawie kończącej projekt w Muzeum Pragi.

cykl warsztatów twórczych 

Realizacja

Październik - Grudzień 2019

Dzielnica Praga Północ, Warszawa

 

Koordynacja

Martyna Cziszewska-Klejnowska

 

Prowadzenie

Iwona Teodorczuk-Możdżyńska

 

Fotografie:

Maciej Ratuszny

 

Opracowanie graficzne:

Ład i Forma

 

Projekt sfinansowany
przez
m.st. Warszawa

Projekt zakładał przeprowadzenie cyklu zajęć mających na celu uwrażliwienie uczestników na wartości estetyczne, artystyczne i kulturowe. Na podstawie własnej okolicy, miejsc znanych i lubianych przez dzieci i młodzież w grupach tworzyła artystyczną formę opowieści o lokalności.

 

1. Podejrzyj artystę!
Wizyta w pracowni artysty / kompozycje plastyczne lub warsztaty malowania na wodzie.

 

2. Zainspiruj się!

Spacer po Pradze Północ w poszukiwaniu inspiracji. W jaki sposób przestrzeń i obiekty wokół nas mogą nas zachęcić do artystycznego działania?

 

3. Pędzle w dłoń!

Warsztaty plastyczne / prace grupowe, malarskie i przestrzenne.

 

4. Sztuk Sztuk!

Tworzymy swoje małe/wielkie dzieła sztuki

 

5. Wystawa!

Prezentacja stworzonych dzieł sztuki.

czyli sztuka dla najmłodszych

Sztuk Sztuk

DZIAŁANIA