Realizacja

Styczeń 2019 - grudzień 2020 

Warszawa

 

Koordynacja

Martyna Cziszewska-Klejnowska

 

Zespół

Agnieszka Pędzich 

Iwona Chudyk 

Maciej Ratuszny 

Arkadiusz Klejnowski 

Edyta Kosok-Gościcka

Marta Radzka

Emilia Łatosz 

Teresa Cziszewska

 

Projekt finansowany przez m.st. Warszawa

 

Fotografie

Maciej Ratuszny

TOWARZYSTWO SĄSIEDZKIE to projekt, który ma pomóc mieszkańcom organizować działania sąsiedzkie. Program realizowany w ramach projektu podzielony jest na trzy sekcje:

SZKOLENIA

Czyli zajęcia edukacyjne, podczas których uczestnicy poznawali sposoby jak działać w swoim sąsiedztwie, jak współpracować z sąsiadami i organizować inicjatywy sąsiedzkie. Każde spotkanie w ramach szkolenia miało charakter warsztatowy i było prowadzone przez trenera posiadającego praktyczne doświadczenie w swojej dziedzinie. Prócz szkoleń z tematyki aktywizacji sąsiedzkiej proponowane zajęcia obejmowały również wiele praktycznych tematów niezbędnych przy realizacji działań sąsiedzkich takich jak warsztaty stolarskie czy ogrodnicze (działania wokół ogrodów sąsiedzkich i przestrzeni sąsiedzkich), warsztaty graficzne (promocja działań sąsiedzkich, pomysłów), warsztaty redaktorskie (umiejętność pisania i opowiadania o swoich pomysłach), czy też warsztaty architektoniczne (uwrażliwiające mieszkańców na przestrzeń miejską, zauważanie jej problemów i umiejętne odpowiadanie na nie działaniami i inicjatywami sąsiedzkimi).

SPOTKANIA

Oprócz warsztatów Towarzystwo oferowało również otwarte spotkania o tematyce związanej z aktywnością sąsiedzką, życiem w mieście, funkcjonowaniem w przestrzeni miejskiej. Była to okazja do spotkania, wymiany doświadczeń, wiedzy między praktykami (działaczami społecznymi i mieszkańcami) oraz teoretykami i specjalistami z różnych dziedzin (urzędnikami, architektami, urbanistami, psychologami środowiskowymi, itd.). Ważną częścią tego bloku były spotkania z lokalnymi liderami, którzy mają na swoim koncie już konkretne działania sąsiedzkie. Mają oni stać się inspiracją dla innych mieszkańców pokazując efekty inicjatyw, proces ich realizacji, spotykane problemy, ale i korzyści z podjęcia wyzwania.

DZIAŁANIA 

Towarzystwo Sąsiedzkie wspierało również mieszkańców w realizowaniu ich własnych pomysłów na lepsze miasto i lepsze sąsiedztwo. Program wsparcia lokalnych inicjatyw poprzez pomoc finansową i merytoryczną pomagał mieszkańcom tworzyć wydarzenia i projekty wpływające na ich miejsca zamieszkania, funkcjonowanie, użytkowanie przestrzeni, rozwój sąsiedzki itd. Każde realizowane przedsięwzięcie ma swojego mentora, który pomaga mieszkańcom na każdym etapie realizacji danej inicjatywy.Towarzystwo Sąsiedzkie 
cykl działań sąsiedzkich wspierających rozwój społeczności lokalnych w Warszawie 

Adres do korespondencji:

 

ul. Fabryczna 2/168

00-446 Warszawa

 

KRS: 0000675655

NIP: 9512436774

 

 

E-mail:

 

fundacja@grupawdzialaniu.pl

Imię
Twój e-mail:
Treść wiadomości:
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Napisz do nas

Fundacja Kulturotwórcza Grupa W Działaniu